Додавання і віднімання в межах десяти


Додавання і віднімання в межах десяти

Мета: закріпити знання про нумерацію чисел першого десятка, порядкову лічбу, закріпити обчислювальні навички в межах десяти, удосконалювати вміння розвязувати задачі; розвивати увагу, логічне мислення, мовлення дитини, виховувати старанність, любов до тварин.
Обладнання: малюнки тварин, листи з математичними завданнями, унаочнення для ігор.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів  уже дзвінок,
Розпочався наш урок.
Сьогодні гості завітали до нас,
Привітайся з гостями.
Зараз ми будем міркувати,
Додавати й віднімати,
Цікаву задачу розв
язувати,
Щоб розум розвивати,
Здогадатися не важко,
Не складна граматика,
Називають цей урок
Просто … (математика).
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
Сьогодні на уроці ми будемо працювати під девізом. Давай проговоримо девіз уроку:
Руку гарно піднімати,
Чітко, в лад, відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Математика – наука точна і серйозна. Прожити нам без неї навіть дня не можна. А що ми вивчаємо на уроках математики? (Числа) Щоб наші числа з нами подружились, ми їх зараз похвалимо.
Сьогодні на уроці ми зустрінемося з лісовими мешканцями, які принесуть нам математичні завдання, які потрібно виконати. Послухай загадку та спробуй відгадати першу тваринку.
Літом сіренький,
Зимою біленький,
Довгі вушка,
Хвостик куций. (Зайчик)
Сьогодні він завітав до нас на урок із завданням.
1. Гра «Числова доріжка»
Постав числа у порядку зростання.
Прочитай числа у зворотному напрямку.
2. Гра «Жук-цифроїд»
Коли настає ніч, жук-цифроїд поїдає деякі числа.
Відгадай, які числа з
їв жук-цифроїд.
Зайчик задоволений, гарно справився із завданням.
А зараз спробуй відгадати наступну тваринку:
Він живе далеко в хащах, – 
Мабуть, там йому найкраще,
Не боїться він нікого –
Дуже гострі зуби в нього. (Вовк)
3. Гра «Чарівний потяг»
Зустрінемо наступну тваринку.
Добре всі знають хитру куму,
В гості не кличуть –
Знаєш чому?
Як завітає хитрунка руда, – 
Маленьким звірятам настане біда. (Лисиця)
Але наша лисичка зовсім не хитра. Для тебе вона принесла наступне завдання.
4. Гра «Цифровий твістер»
ІІІ. Основна частина
Щоб цифри правильно писати,
Хвилинку каліграфії потрібно почати.
1. Каліграфічна хвилинка «Конкурс красунь»
Написати по рядочку числа 7, 4.
2. Математичний диктант
Запиши числа 5, 8, 4.
Запиши сусідів числа 2.
Запиши число, що стоїть попереду числа 10.
Запиши число, що стоїть позаду числа 5.
3. Фізхвилинка
Раз, два, три, чотири, п
ять –
Треба вправи починать,
Руки в боки, три підскоки.
Раз, два, три – нові вправи почали.
Нахил вправо, нахил вліво,
Вгору, вниз подивись,
До роботи знов берись.
Зустрічаємо наступну тваринку. Слухай уважно загадку:
Маленька, руденька,
Їсть горішок, грибок.
З гілочки стриб, на гілочку скок. (Білка)
4. Розвязування прикладів
Білочка готується до зими. На зиму вона заготовляє грибочки. Допоможемо їй це зробити (на грибочках приклади, які слід розв
язати).
3 + 3 =         8 – 4 =        10 – 5 =         2 + 7 =
Відгадай наступну тваринку, яка завітала до нас на урок:
Літом наїдається,
Зимою відсипається. (Ведмідь)
5. Розвязування задачі
Ведмедик не хоче до школи рушати;
Він грався – задачу забув розв
язати,
Швиденько ведмедику ми допоможемо,
Розв
яжем задачу – знання свої примножимо.
По дорозі їжак біг,
Ніс сім яблук на пиріг.
Два яблучка упало, покотилось,
Скільки яблук залишилось?
Про що розповідається в задачі?
Скільки яблук ніс їжачок?
Підбери потрібну цифру.
Скільки яблучок упало? Також підбери потрібну цифру.
Що запитується в задачі?
Якою дією слід розв
язувати задачу?
Давай викладемо розв
язання.
6. Виховний момент
Допомога лісовим мешканцям взимку.
IV. Підсумок уроку
Ось і завершився наш урок. Чи сподобався він тобі? Які завдання найбільше сподобалися?
Ти сьогодні додавав,
Ти сьогодні віднімав,
Ти задачу розв
язав.
Все ти зміг, усе зумів,
Ти сьогодні молодець.В подарунок отримай яблучко від їжачка.
Живи, добро звершай,
Пиши, розв’язуй, додавай,
Лише в знання і розум віра
Людину відрізня від птаха і від звіра.
Хай оживає істина стара:
Зустрічають по одязі, а вихваляють за знання.



Немає коментарів:

Дописати коментар